Zapisz swoje dziecko na zajęcia dodatkowe!

Czas wolny od szkoły dla twoich małych pociech nie powinien być czasem zmarnowanym. Dzieciaki nie powinny spędzać reszty dnia na komputerze, laptopie, tablecie czy telefonie albo przed telewizorem. Warto, aby już od najmłodszych lat twój maluch mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania. A jeśli jeszcze nie wie, co lubi robić, warto pokazać mu różne możliwości, na przykład zapisując go na wiele zajęć dodatkowych. Kiedy coś mu się szczególnie spodoba, będziesz wiedzieć, że powinien iść właśnie w tym kierunku i rozwijać się w tej pasji. Dlaczego jeszcze warto, by twoja córka czy syn spędzali czas aktywnie i nie marnowali go na często małe pod względem edukacyjnym gry? Jak zmotywować dzieciaka do tego, by spróbował swoich sił na zajęciach z tańca, szermierki, a może malarstwa? W końcu co jest dzisiaj modne i na co dzieciaki chętnie się wybierają po zajęciach w szkole?
Korzyści jakie płyną z tego, że twoje dziecko odnajdzie swoją pasję.

5 sposobów na uczenie się angielskiego szybciej

Rozwój twojego malucha już od najmłodszych lat jest bardzo ważny. Dlatego też, nie pozwól, by otaczał się tylko i wyłącznie grami. Zachęć go do tego, by wybrał się na zajęcia dodatkowe. Jeśli nie macie pomysłu, na jakie, spróbujcie wszystkiego. Dlaczego takie ważne jest, by twoje dziecko się rozwijało w jakiejś dziedzinie od najmłodszych lat? Po pierwsze umysł malucha wtedy się najszybciej rozwija, chłonie, zapamiętuje, uczy. Jest udowodnione naukowo, mózg 5-latka jest dostosowany do nauki, w porównaniu do dorosłego, który to normalne, że miewa problemy z zapamiętaniem czy to listy zakupów, czy nowych słówek. Dlatego warto już od małego zapisać na coś dziecko. Poza tym, kiedy dorośnie, tylko ci się odwdzięczy. Oprócz szkoły, będzie miało wyuczoną pasję, zawód, który nie raz nie dwa może się mu przydać. A może wybierze właśnie taką drogę? I balet, na który zapisałaś swoją córkę będzie strzałem w dziesiątkę, bo w przyszłości twoja dziewczynka zostanie baletnicą? A może nauka dodatkowego języka przydała się twojemu synkowi, a za kilkanaście lat będzie sprawnie się nim posługiwał i dzięki temu znajdzie sobie lepszą pracę, większy zarobek?
Na jakie zajęcia warto zapisać swoje dziecko? Co jest dzisiaj modne?
Dodatkowe lekcje śpiewu, taniec nowoczesny, nauka kilku języków obcych naraz, karate, zajęcia plastyczne, piłka nożna, nauka gry na instrumencie to tylko niektóre zajęcia, na które możesz śmiało zapisać swoje dziecko. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, podpytaj może panią przedszkolankę albo wychowawczynię, w czym widzi twoje dziecko? Jakie wykazuje zdolności na lekcjach i do czego jest stworzone? Porozmawiaj ze swoim dzieckiem i dowiedz się, kim chciałoby zostać, co mu się podoba, na co chciałby się zapisać. Jeśli widzisz, że lubi grać w piłkę, załatw mu zajęcia sportowe. Jeśli wykazuje ponadprzeciętne zdolności manualne i z niczego potrafi wyczarować przepiękny bukiet kwiatów z bibuły, albo profesjonalny obrazek farbami plakatowymi i pędzlami na bloku technicznym – może to znak, by dołożyć do planu lekcji dziecka dodatkowe zajęcia z rysunku albo malarstwa? A może twoja pociecha nie może usiedzieć na miejscu, jest ruchliwa i lubi poruszać się w rytm ulubionej piosenki? Na pewno wyżyje się na zajęciach z tańca nowoczesnego, akrobatyki, gimnastyki. Kiedy twoje dziecko jest chwalone w szkole za recytowanie wierszyków, może najwyższy czas zapisać go na osiedlowy teatrzyk? Może twoja córka cały czas śpiewa w domu do mikrofonu z suszarki? Zafunduj jej profesjonalne lekcje śpiewu u trenera wokalnego. Może zostanie piosenkarką, a jej piosenki usłyszysz w radiu za kilkanaście lat?
Podsumowanie
Pamiętaj, będąc rodzicem o tym, by zapisać swoje dziecko na zajęcia pozalekcyjne. Choćby wiązało się to z dodatkowymi kosztami, czy wygospodarowaniem czasu od ciebie na dowożenie dzieci do różnych placówek, na przykład domów kultury, czy innych ośrodków, pozwól, by dziecko rozwijało swoją pasję. Na pewno nie utrudniaj mu tego. W przyszłości mu się to przyda. A jeśli nie – twój dzieciak będzie miał przy najmniej wspaniałe wspomnienia, na pewno lepsze od komputera, telewizji, czy smartfonów. Razem w grupie nauczy się współzawodnictwa, podszkoli język obcy, którym na pewno w przyszłości będzie bez problemu władał, będzie radośniejszy, weselszy, pełen energii. Mogąc rozwijać swoje pasje, twoja córka lub syn na pewno wyrosną na ludzi spełnionych, co znaczy szczęśliwych.