Aktualności

08 stycznia 2018 22:03 | Aktualności

Szlachetna Paczka

Już od kilku lat uczestniczymy w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna, tym razem obdarowaliśmy Panią Marię i Pana Jana.

 

Opis obdarowanej rodziny:

Pani Maria (58 lat, ) mieszka z bratem- panem Janem (61 l.) Rodzeństwo od zawsze mieszkało razem. Pośmierci rodziców pan Jan zaopiekował się siostrą, która od urodzenia cierpi na zaburzenia

neurologiczne, pomaga w pracach domowych, gotowaniu. Parę lat temu pan Jan zachorował (cukrzyca,stwardnienie rozsiane) i teraz sam wymaga opieki. Pomagają im: szwagier, który wykonuje zastrzyki z insuliny dwa razy dziennie i siostrzenica, która przygotowuje półfabrykaty do posiłków, rodzina woziich do lekarzy i urzędów. Finansowo wspierać ich nie mogą. Pani Maria dba o czystość w domu, pali w piecu centralnym, gotuje obiady. Utrzymują się z renty chorobowej pana Janka (1200 zł) i renty socjalnej pani Marii (620 zł); po opłatach na utrzymanie mieszkania i kosztów za leki, rodzinie zostaje po 437,50 zł na osobę. Z tej kwoty muszą opłacić też dojazdy do szpitala. Rodzeństwo pomimo swoich ułomności wspiera się. Cieszą ich nawet drobne czynności domowe, które sami wykonują. Pani Maria bardzo lubi prace domowe. Wspólnie dbają o mieszkanie jest czyste, zadbane. Widać, że panuje w nim rodzinna atmosfera. Najważniejszymi potrzebami jest odzież, której rodzina już od lat nie kupowała, żywność i środki czystości. Rodzina będzie wdzięczna za każdą okazaną pomoc.

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, czyli naszym wspaniałym rodzicom, którzy zawsze wspierają nasze działania.

 

SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

 

Drogi Darczyńco,
w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami! Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem DOL-2793-567026), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Maria była bardzo wzruszona,gdy nas zobaczyła. Ciągle powtarzała: „dziękuje, dziękuje”. Od razu zaczęła planować, gdzie musi poustawia tak dużą ilość żywności, a gdzie środki czystości. Miała łzy w oczach, gdy otworzyła paczkę, w której otrzymała prezenty osobiste, od razu użyła kosmetyków. Pan Jan od rana źle się czuł, powiedział że nie przyjdzie, ale słysząc nas zebrał się w sobie, poprosił o pomoc i dołączył do nas. Gdy zobaczył ilość paczek, miał łzy w oczach, obejmował nas. Najbardziej ucieszył się z wymarzonej poduszki elektrycznej, powtarzał: „będę się ogrzewał, będzie mi ciepło w plecy”. Rodzina bardzo cieszyła się z odzieży i butów, w ogóle z wszystkich prezentów. Jej wdzięczność dla Darczyńców nie ma granic.

Co chce przekazać wolontariusz?

Dziękuję wszystkim uczniom i pedagogom Gimnazjum im. gen. Stanisława Maczka w Lądku – Zdroju, za odruch szlachetnego serca, by wesprzeć moją rodzinę, przygotowując tak piękne dary dla pani Marii i pana Jana. Praca z takim zespołem to dla wolontariusza istna przyjemność a nie obowiązek. Jeszcze raz dziękuję za wybranie mojej rodziny. Pamiętajmy, że dobro powraca. Niech nadchodzące święta przyniosą Wam tyle radości, ile otrzymała od Was rodzina pani Marii. Wszystkiego najlepszego i tego, co sobie wymarzycie w nowym roku.

 Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

 Nie wiem co powiedzieć, jak podziękować. "Dziękuję" to za mało. Jeszcze nigdy w życiu nie dostałam tylu kartek z życzeniami świątecznymi, poustawiam je na meblach, będą pięknie wyglądać. Będę o was ciągle myślała. Dostaliśmy piękne dary pierwszy raz w życiu. 

Przeczytano: 367 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: